Bilinmeyen 5 Pratik Mutfak Bilgileri

Pratik Mutfak Bilgileri

İçindekiler

Bir Adım Öne Çıkartacak Pratik Mutfak Bilgileri

Mutfakta zaman geçirmeyi her ne kadar sevmiş olsak da zaman kazandıran pratik mutfak bilgileri ihtiyacımız daima vardır.  Anıt Eğitim Aşçılık Kursu, bu pratik bilgiler ile hayatımızı kolaylaştırmayı amaçlar.

1- Bakliyat Böceklerine Son!

Mutfakta en çok karşılaşılan sorunlardan biri de bakliyat ve tahılların nemlenerek böceklenmesidir.  Saklama kabına  2 adet defne yaprağı bırakırsanız,  böceklenme sorununu engellemiş olursunuz.

2- Salataların Gizemi

Vereceğimiz öneri sirkeli salataları  tercih edenler içindir.  Yemeklerin yanına yapmış olduğunuz sirkeli salata soslarının içine  bir miktar süt ve şeker eklerseniz,  eşsiz bir lezzete  kavuşmuş olursunuz.

Pratik Mutfak Bilgileri

3- Yoğun Kahve Severlere

Özellikle Akdeniz Bölgesi’nde Mandalina ve portakal gibi meyvelerin dahi üzerine  tuz  serpilerek  tüketilir. Tuzun birçok işlevi vardır.  Bunlardan biri de çözücü bir yapıya sahip olmasıdır.  Kahvenizin içine az bir miktar tuz kullanırsanız,  kahvenizin daha yoğun bir tada sahip olduğunu  görürsünüz. 

4- Çıtır Görünümlü  Enfes Etler

 İşte sizlere bir mutfak Sırrı daha. Nar ekşisine  su ekleyip etin üzerine sürerseniz, nar gibi kızaran etlere sahip olursunuz.

5- Rengi Bulanıklaşan Çorbalarınızı Berraklaştırın

Yemeklerin görüntü en az lezzeti kadar önemli diyenlere hayati bir önerimiz var. Tavuk ve et suları yemeklerinize lezzet katar. Fakat kaynayan çorbanın görünümü  sizleri rahatsız edebilir. Bunu önlemek için ihtiyacınız olan tek şey, kaynayan çorbanın içine bir buz küpü bırakmaktır.  Bu sayede, çorbanın kısa süre içerisinde berraklaştığını görürsünüz.

Pratik mutfak bilgileri ve mutfak sırları devamı için web sitemizi takipte kalınız. Aşçılık eğitim programlarından faydalanmak için MEB onaylı eğitim programlarımıza katılabilir, Anıt Eğitim ailesinin bir üyesi olabilirsiniz. Bunun için web sitemiz üzerinden İletişim sayfamızda yer alan telefon numaramızı arayarak eğitim programlarımız hakkında detaylı bilgi alabilir veya doğrudan Ön Kayıt Formu sayfamıza giderek eğitim programlarımızdan birine kayıt yaptırabilirsiniz.