Hangi Et Nasıl Pişirilmeli

Efsane Et Pişirme Yöntemleri: Lezzetli bir et yemeği hazırlamak için et pişirme yöntemlerini ve et pişirme derecelerini iyi bilmek gerekir. Gelin uluslararası et pişirme tekniklerine birlikte göz atalım!

Hangi et nasıl pişirilmeli diyorsanız eğer doğru yerdesiniz. Eti pişirirken nelere dikkat edilmelidir, hangi malzemeler kullanılmalıdır, et yağlı mı, yağsız mı olmalıdır, eti dinlendirirken ne kadar beklenilmelidir, merak ettiğiniz bütün soruların cevabını yazımızda yazmaktadır. Hangi et nasıl pişirilmeli anlatmaya başlayalım.

Herkes lokum gibi yumuşacık et yemek ister. Ancak etin nasıl lokum gibi olacağına dair her hangi bir bilgiye sahip değillerdir. Anıt Eğitim lokum gibi yumuşak et yemeklerini yapmanın ayrıntılarını sizin için anlatacağız.

Aşağıda Hangi Et Nasıl Pişirilmeli diye araştıranlar için birbirinden lezzetli tariflerimiz sizleri bekliyor. Marine edilen et oda sıcaklığına gelene kadar dışarıda bekletilmelidir. Tava yüksek ateşte 1-2 dakika kadar ısıtılmalıdır. Daha sonra mühürleme işlemine geçilmelidir. Etin kısık ateşte kendi suyunda pişmesi beklenir, eğer ki löp et nasıl pişirilir diyorsanız kısık ateşte pişirilmesi gerektiğini unutmayın. Eğer ki fırında pişirmeyi düşünüyorsanız önceden bir süre tavada kızartmanızı öneririz. Eti yumuşatmak için üzerinde bir veya iki damla sirke veya limon suyu dökebilirsiniz. Genel verdiğimiz bilgilerden sonra hangi et nasıl pişirilmeli tane tane anlatmaya başlayalım.

Et Haşlama Nasıl Pişirilir

Etleri yıkayıp 1 saat civarında soğuk suda bekletin.

Soğanları küp küp doğrayınız ve bütün haldeki sarımsaklarınızı tereyağında orta ateşte pembeleşene kadar kavurun. Su da bekleyen etleri süzerek ayırın

Suyu süzülmüş etleri tencerenize ekleyerek yüksek ateşte 4-5 dakika  kavurun.

Tencereye sıcak su koyduktan sonra yemeği pişirin (su etlerin 2 parmak kadar üstünde olmalı).

Yemeği kaynayana kadar yüksek ateşte pişiriniz. Kaynadıktan sonra ağır ateşte 40-50 dk daha pişiriniz. Kaynarken tencerenin üstündeki köpükleri de kevgir yardımıyla almayı unutmayın.

40-50 dakika sonra ilk önce kesilmiş havuçları 10 dakika sonra doğranmış patatesleri en son baharatları tencereye ekleyin. Gerekiyorsa tencereye sıcak su ilavesi yapabilirsiniz

Yemeğin pişmesine 2-3 dakika kaldığında ocağın altını iyice kıstıktan sonra limon suyunu da  tencereye ilave edin.

Hangi Et Nasıl Pişirilmeli

Et Haşlamanın Püf Noktaları

Kuzu eti erken pişerken dana eti biraz daha geç pişebilir. Yemeğe eklenecek olan suyu ona göre ayarlayabilirsiniz.

Yemeğine çeşitlilik katmak isteyenler bezelye, domates, biber, kereviz  ekleyerek yemeğinin içeriğini  zenginleştirebilir.

Yemeğe eklenen limon suyu çok fazla olmamalı eğer limonunuz çok büyükse yemekte yarım limon suyu kullanmalısınız.

Bonfile Et Nasıl Pişirilir

Hangi Et Nasıl Pişirilmeli yazımızdaki sıradaki bonfile et. Lezzetiyle akıllardan çıkmayan et çeşitlerinden bir tanesi olan bonfile, dananın sırt bölgesindeki ete denir. Diğer etlere göre daha yumuşak olması ve besin değerinin daha fazla olması bonfileyi önemli bir yere getirmektedir.

Özel soslarla birlikte özel bir lezzete sahip olan bonfileler, bir çok farklı yöntemlerle tüketilebilir. İsteğe göre tavada, ızgarada veya fırında bonfileleri pişirebilir. Izgarayla pişirilen bonfilelerin doğru şartlarda pişirilmesi gerekiyor. Bonfilenin pişirme süreci çok önemlidir. İnsan sağlığı açısından bir çok faydası olan bonfilenin pişirme süresinin tam yerinde olması gerekir. İlk defa bonfile pişirecek kişiler, çok dikkatli olmalılar.

Hangi Et Nasıl Pişirilmeli yazısında Bonfile pişirirken birçok yöntem olduğundan bahsedeceğiz. Bonfile fırında, ızgarada veya tavada pişirilebilir. En çok tercih edilen yöntem ise ızgaradır. Bonfile pişirmeden önce dikkat etmeniz gereken bir konuda bonfilenin sinir ve yağlardan arındırılmış olmasına özen göstereniz gerekir.

Hangi Et Nasıl Pişirilmeli

Tavada Bonfile Nasıl Pişirilmeli

Tavadan bonfile pişirmek istiyorsanız ilk önce tavanızı ocağa alın. Tava ısınmaya başladığında, bonfileyi tavanıza koyun, yüksek ateşte iki tarafınıda pişirin. Pişen bonfileleri bir tavaya koyun. Üzerine tuz karabiber serpiştirin. Tavaya tere yağ ekleyin ve 1 diş sarımsak ardından biraz kekik koyun. Tere yağ eridikten sonra diğer tavadaki etin üzerine dökün ardından etleri çevirerek eşit dakikalarda pişirin.

Izgarada Bonfile Nasıl Pişirilmeli

Izgarada pişirmek için, ızgarayı ısıtın ve bonfileleri marine etmelisiniz bonfileyi ızgaranıza dizin. Ateşin üzerinde bonfilenin her iki tarafının pişirdiğinizden emin olun. Pişirme süresi uzadığında, et sertleşmeye başlayacaktır. Bu yüzden süreyi ayarlamak önemlidir. Ne az nede çok pişirmelisiniz.

Fırında Bonfile Nasıl Pişirilmeli

Bonfileyi pişirmede bir farklı yöntemde fırınla pişirmektir. Bonfileyi yüksek ateşte, tavada mühürleyin ve hemen ardından fırın tepsisine güzelce dizin. Bonfileyi önceden ısıtılmış 200 derece ile fırında 15 dakika kadar pişirin. Fırından çıkardığınız bonfileyi 4 dakika dinlendirin ve sonra servis edin.

Anıt Eğitim sayesinde daha fazla tarif alabilirsiniz.

Aşçılık Kursu Anıt Eğitim

Hangi Et Nasıl Pişirilmeli yazımızda bahsettiğimiz inceliklerden çok daha fazlasını bu kurs sayesinde öğrenebileceksiniz. Bu kurs sayesinde besin gruplarının tamamına hakim olacaksınız ve besin öğelerini ayırt edebileceksiniz. Kazanacağınız bilgi ve becerilerinizi gündelik hayatınızda kullanabileceksiniz. Hangi Et Nasıl Pişirilmeli sorusu artık sizin için küçük bir soru haline gelecektir. Evinizde artık bir aşçının yemekleri pişecek. Hayatınızda masa hazırlama ve pişirme teknikleri, saklama koşullarının besin ögelerine olan etkilerine hakim olacaksınız ve besin değeri yüksek olan lezzetli yemekler yapabileceksiniz.

Ankara Aşçılık Kursu Anıt Eğitim ayrıcalığı ile Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Aşçılık Belgesi almaya hak kazandırabilecek eğitim programlarıdır. 10 kişilik özel sınıflarda modern eğitimler ve esnek saatler avantajı ile saatlerinizi kendinize göre şekillendirebilirsiniz.