Macaron Yapımının 6 püf noktası

Makaron Nasıl Bulundu

“Macaron Yapımının 6 püf noktası” adlı yazımızda öncelikle Macaronun nereden geldiğine, nasıl bulunduğuna değinelim.

Makaron, Fransız tatlısı olarak bilinen bir kurabiye çeşididir. Günümüzde farklı tatları ve renkleri bulunan makaron; şeker, badem, gül suyu, misk ve yumurta akını karıştırarak pişirilerek yapılan küçük çörekciklerdi. Venedik’ten Fransa’ya ilk geldiğinde Fransızlar çok beğenmiştir ve Fransa’da giderek daha çok yaygınlaşmıştır. Bu yüzden Fransız tatlısı denilmiştir. Bezeye benzerliği ile bilinen bir kurabiyedir.
Fransız pastanesi Laduree 2 beze arasına krema koyarak bu tatlıya farklılık sağlamış ve ortaya Macaron’u çıkarmıştır.

Macaron Yapımının 6 püf noktası

Macaron Yapımının 6 püf noktası

1- Makaron yaparken dikkat edeceğinizi ilk nokta yumurta akının bayat olması. Bayatlaması için yumurta akını üzerini streç ile örtüp, 2 gün boyunca buzdolabında bir kasede bekletiyoruz. Buzdolabında beklettikten sonra Makaron yapmaya başlamadan 1 saat önce çıkartıp oda sıcaklığına getiriyoruz.

2- Makaronda gram ölçülerine uymak en iyi Makaronu yapmak için en önemli adımlardan biridir.

3- Kuru malzemeleri robottan geçirdikten sonra elekten geçecek duruma geldiğinden emin oluyoruz.

4- Makaronların fırında pişme süresi de en önemli ayrıntılardan. Fırında az kalırsa sakız gibi bir kıvam alırken çok durduğunda kuru olabiliyor. Bu yüzden fırın kapağını açmadan, fırını önceden ısıtarak pişiriyoruz

5- Makaronları pişirdikten sonra soğuyana kadar hiç dokunmadan bekletiyoruz.

6- Makaron pişirmek çok hassaslık ister bu sebepten dolayı makaronları çatlatmamak için oda sıcaklığı sabit tutulmalıdır.

Herkes tarafından yapımının zor olduğu düşünülse de Macaron Yapımının 6 püf noktası başlığında sizler için püf noktaları verdik. Tarifi bir kez tutturduğunda çok güzel lezzet veren makaron insanları mutlu eden bir kurabiyedir. Damak zevkinize uygun makaronu kendi mutfağınızda yapabilirsiniz.

Arası için krema hazırlama zahmeti olmayan sürülebilir çikolatalar ile hazırlanan kolay Makaron tarifi.

Farklı tatlar denemeyi sevenler ve Makarondan vazgeçemeyenler için Fıstıklı, Çikolatalı, Vanilyalı, Limonlu ve daha bir çok tarifimize ulaşabilmek profesyonel bir şekilde Makaron yapabilmek için pastacılık kursumuza kayıt olabilirsiniz.

Ankara Makaron Kursu ile Profesyonel Makaron Tarifleri

Anıt Eğitim yıllardır birçok workshop niteliğindeki kurslar ile mutfağında eğitim vermektedir. Bunlardan biriside Ankara Makaron Kursudur. Bu workshop da öğrencilerimiz hiçbir yardıma ihtiyaç duymadan profesyonel rengarenk makaronlar yapabileceği bir eğitim vermekteyiz. Bu eğitim sonunda ister makaron yapıp satın ister evinizde çeşit çeşit lezzetli makaronlara istediğiniz zaman sahip olun. Tadarak, görerek ve eğlenerek öğreneceğiniz bu kursta . Çocuklarınız köklü firmamızda gizli yeteneklerini keşfedecekler ve profesyonel pasta yapacak bilgiye sahip olacaklar. Çocuklarınız eğitimden sonra bir İnstagram sayfası açarak pasta satabilecek bilgiye sahip olacaklar.

Macaron Yapımının 6 püf noktası ?

Anıt Eğitim yıllardır birçok workshop niteliğinde kurslarımız ile öğrencilerimize mutfakla tanıştırmayı hedefliyoruz. Bunlardan bir taneside Ankara Makaron Kursu. Macaron Yapımının 6 püf noktası adlı başlığımızda sizlere verdiğimiz bilgilerden çok daha fazlasını deneyimleyerek sizlere öğretmekteyiz. Bu kursta öğrencilerimiz yardıma ihtiyaç duymadan kendi başlarına profesyonel rengarenk makaron yapabilecek bir eğitim vermekteyiz. Bu eğitimle öğrencilerimiz tadarak, görerek, eğlenerek ve deneyimleyerek öğrenecekler. Anıt Eğitim’le gizli yeteneklerinizi keşfedecek ve profesyonel makaron yapacak bilgiye sahip olacaksınız. Öğrencilerimiz eğitimden sonra bir İnstagram sayfası açarak makaron satabilecek bilgiye sahip olacaklar.

Haftada 1 gün 3 saatlik eğitim vermekteyiz.

 • Makaron malzemeleri ayarlanması ve tartılmanı,
 • Krema nasıl yoğurulur, şekil verilir ve pişirilir,
 • Pişirdikten sonra nasıl süsleme yapılacağını.
 • Makaron yapımı ve tekniklerini,
 • Makaron renklendirme,
 • Hayal gücünüzü geliştirmek
 • 3 Boyutlu düşünme yetisi,
 • El-göz koordinasyonunu,
 • Takım olabilme becerilerini

öğrencilerimize en kusursuz şekilde öğretmekteyiz.

Yaptıkları makaronları kendileri istedikleri gibi süsleyeceklerdir. Öğrenciler kursumuza başladığında ister satış yapabilecek ister evinde renkli makaronlar yapabilecek bilgiye sahip olacaklar. Tedarikçilerimizi ve işinize yarayacak tüm malzemeleri nereden elde edeceğinizi öğrencilerimize söylüyoruz. Eğitim sonunda Macaron Yapımının 6 püf noktası başlığımızdaki bilgilerden çok daha fazlasına sahip olacaksınız. Kendi başınıza makaron yapacak seviyeye geleceksiniz.

Anıt Eğitimin sağladığı destekler nelerdir

 • Anıt eğitim MEB Onaylı Aşcılık Belgesi‘ni Ankara Makaron Kursunuz bitiren öğrencilere vermektedir.
 • 1990’dan beri biriken deneyimlerimiz sayesinde Uzmanından Eğitim alabilme imkanı sağlamaktadır.
 • Esnek program sayesinde arzu ettiğiniz zaman kursumuza gelebilirsiniz.
 • 33 Yıllık Deneyim ile işinde profesyonel insanlardan eğitim alma fırsatı.
 • E-Devlet‘te Görüntülenebilir Sertifikayı Anıt Eğitim olarak sizlere sağlıyoruz.
 • 100’den Fazla Tarife hakim olan şeflerimiz sizlerle.
 • Eğitim Süreci Boyunca Desteklerimizi değerli öğrencilerimize sunmaktayız

Macaron Yapımının 6 püf noktası adlı başlığımızda verdiğimiz bilgilerden çok daha fazlasını istiyorsanız Anıt Eğitim verdiği Ankara Makaron Kursu hakkında merak ettiğiniz herşeyi bizlere sorabilirsiniz. Eğer ki kursumuza katılmak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.